Atletické zázemie medzi základnými školami v Krupine

"Veľmi sa teším z úspešnej rekonštrukcie atletického zázemia v areáli základných škôl v Krupine. Športovisko medzi dvomi základnými školami v centre mesta, slúžiace nielen tamojším žiakom, ale aj študentom neďalekých dvoch stredných škôl i širokej verejnosti je ďalší príklad úspešnej spolupráce,“ povedal Ladislav Križan, predseda správnej rady Fond na podporu športu.

Fond na podporu športu poskytol v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry mestu Krupina takmer 270-tisíc eur. Ďalších takmer 161.000 eur získalo mesto aj od Banskobystrického samosprávneho kraja a celý projekt do výšky viac ako 635.000 eur dofinancovala samospráva.

"V lete sme odovzdali vynovený futbalový štadión so 400-metrovým tartanovým oválom so šiestimi bežeckými dráhami a sektormi pre technické atletické disciplíny. Teraz dávame do užívania ďalšiu atletickú plochu so štyrmi bežeckými dráhami a sektormi pre skok do diaľky, trojskok, skok do výšky a vrh guľou," povedal TASR primátor Krupiny Radoslav Vazan.

Ako uviedol, mesto sa tento rok sústredilo práve na investície do športu. "Je to aj zásluha zamestnancov mestského úradu, oddelenia projektového manažmentu, ktorí intenzívne pracoval na tom, aby boli tieto projekty úspešné," konštatoval.

Štvordráhový bežecký ovál medzi základnými školami má dĺžku 250 metrov a 130-metrovú rovinku. V strede je tiež viacúčelové ihrisko s umelým povrchom pre volejbal, basketbal, hádzanú, malý futbal a tenis. V záujme ochrany majetku a predchádzaniu vandalizmu mesto v areáli vybudovalo aj kamerový systém s prenosom priamo na mestskú políciu.

(tasr + luc)