Poklepanie základného kameňa prestrešenia ľadovej plochy v Športovo – zábavnom areáli v Košiciach

Symbolickým poklepaním základného kameňa stavby prestrešenia ľadovej plochy v Športovo – zábavnom areáli na Alejovej započali vylepšenie obľúbeného športoviska v mestskej časti Košice – Juh.

„Už súčasný areál predstavuje veľmi pekne vybudované a kultúrne miesto na športovanie detí a mládeže. Prestrešením už existujúcej plochy sa rozšíri možnosť prevádzky na dlhšie obdobie, čo pomôže nielen hokejistom, ale aj ostatným športovým odvetviam,“ povedal Ivan Greguška, člen správnej rady Fondu na podporu športu. Projektový manažér Slovenského tenisového zväzu zastupoval na slávnostnom akte fond, ktorý prispel na projekt sumou vyše 350-tisíc eur. Celkové náklady na projekt vyčíslili na viac než milión eur, prispeje aj samospráva i súkromné zdroje.

Fond na podporu športu, ktorý vznikol v roku 2019, rozhodol doteraz v rámci prvých dvoch zverejnených výziev o podpore 191 žiadostí na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry na celom území Slovenskej republiky. „Som rád, že ide o ďalší podporený projekt zo zdrojov fondu na území mesta Košice a pevne verím, že nebude ani posledný a podobné zámery budú v metropole východu podporené i v budúcnosti,“ dodal Greguška.

Greguška

Všetci prítomní na čele so starostkou mestskej časti Annou Súkeníkovou veria, že výstavba s cieľom zlepšenia a skvalitnenia prevádzky ľadovej plochy, prispeje rovnako k úspore nákladov na elektrickú energiu a kvalitným podmienkam na rôzne športové aktivity počas celého roka aj v nepriaznivom počasí.

(luc), FOTO ŠPORTOVO-ZÁBAVNÝ AREÁL