Športové ihriská v obci Horné Srnie

V obci Horné Srnie v okrese Trenčín v utorok podvečer slávnostne odovzdali do užívania zrekonštruované športové ihriská.

„Horné Srnie patrí k obciam, ktoré kladú dôraz na rozvoj športovej infraštruktúry. Vynovená športová hala, ktorú zrekonštruovali v rámci fondovej výzvy INFRA 1, sa nachádza v tesnej blízkosti základnej školy rovnako ako čerstvo otvorené multifunkčné a workoutové ihriská. Veľmi si vážim, že stroje na nich umiestnené sú vhodné aj pre ľudí so zdravotným znevýhodnením, rovnako ako majú umožnený aj bezbariérový prístup. Lokalita obce, ktorá križuje cyklotrasu, dáva športoviskám predispozície na plnú vyťaženosť aj mimo vyučovacieho procesu žiakov miestnej školy a členov lokálnych športových klubov. Vzhľadom na blízkosť športovísk, existuje zároveň možnosť operatívneho presunu z otvoreného priestoru do krytého v prípade zlého počasia,“ zhodnotil Miroslav Dráb, člen správnej rady Fondu na podporu športu, ktorý je zároveň člen výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, generálny manažér slovenského parahokejového tímu, riaditeľ hokejového klubu MHK Dolný Kubín.

Fond na podporu športu sa na projekte spolupodieľal sumou vyše 98-tisíc eur, celková suma rekonštrukcie presiahla 140-tisíc eur.

(luc), FOTO FACEBOOK HORNÉ SRNIE