Atletická dráha v Šahách

Pondelňajšie otvorenie spoločnej atletickej dráhy základných škôl v Šahách sa nieslo v slávnostnom duchu. Športová infraštruktúra situovaná v areáli Základnej školy Janka Krála a Základnej školy Lajosa Pongráca s vyučovacím jazykom maďarským na Mládežníckej ulici 24 môže znova plnohodnotne slúžiť nielen na hodiny telesnej výchovy, ale i pre voľnočasový šport.

„Rekonštrukcia areálu bola viac než potrebná, viac ako 500 žiakov priľahlých vzdelávacích inštitúcií doteraz nemalo k dispozícii vonkajšie športovisko. Samospráve sa podarilo pripraviť veľmi dobré podmienky pre všeobecnú pohybovú prípravu žiakov základných škôl a verejnosti, ale aj pre zlepšenie tréningového procesu a výchovu mladých talentov v miestnom atletickom klube,“ zhodnotil Miroslav Dráb, člen správnej rady Fondu na podporu športu a Slovenského zväzu ľadového hokeja, generálny manažér slovenského parahokejového tímu, riaditeľ hokejového klubu MHK Dolný Kubín.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili aj štátny tajomník pre šport Ministerstva cestovného ruchu a športu SR Ján Krišanda, a prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

Fond na podporu športu sa na projekte spolupodieľal sumou vyše 91-tisíc eur, pričom celková hodnota projektu sa vyšplhala nad 130-tisíc eur.

(luc)