Multifunkčná hala v Liptovskej Tepličke

Obyvateľom Liptovskej Tepličky v okrese Poprad vyrástla multifunkčná hala za 1,7 milióna eur. Svojou veľkosťou je podľa starostu Slavomíra Kopáča jedinečná v celom okrese. Slávnostne ju sprístupnili v piatok dopoludnia pri príležitosti 90. výročia otvorenia hlavnej budovy tamojšej základnej školy. 

„Krásny darček k jubileu,“ začal Miroslav Dráb, člen správnej rady Fondu na podporu športu. „Som nesmierne rád, že sa obci podarilo vybudovať priestor, ktorý bude slúžiť nielen miestnym vzdelávacím inštitúciám, materskej i základnej škole, ale aj tamojším hasičom, futbalistom či obyvateľom z blízkeho i širšieho okolia. Využitie pre športové aj kultúrne akcie, ako aj bezbariérové prvky pre samotných aktérov, rovnako aj divákov, robia zo športoviska vytúžený a zaslúžený narodeninový dar,“ skonštatoval Dráb, ktorý je zároveň člen výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, generálny manažér slovenského parahokejového tímu, riaditeľ hokejového klubu MHK Dolný Kubín.

Halu postavili pri miestnej základnej škole. V obci s 2400 obyvateľmi doposiaľ telocvičňa chýbala. Multifunkčná hala svojím rozmerom poskytne priestor aj na kultúrne, športové podujatia a tréningy športových klubov. „Snahy o výstavbu telocvične siahajú v Liptovskej Tepličke až do roku 1974. Aj preto je otvorenie multifunkčnej haly v obci dlho očakávaným a vzácnym okamihom. Stavba podobného charakteru nie je v žiadnej obci v okrese. Hala s rozmermi 30 krát 40 metrov bude slúžiť obci a regiónu aj na rôzne udalosti. Súčasťou haly je aj hľadisko s kapacitou 200 miest na sedenie, šatne a recepcia," priblížil Kopáč.

Dodal, že miestne deti a organizácie sú aktívne, doposiaľ však museli žiaci cvičiť na chodbách školy a športové kluby dochádzať na zimnú prípravu do telocvične v okolí okresného mesta. Starosta verí, že hala im prinesie potrebný priestor na prípravu a skvalitnenie výsledkov.

Obec získala na výstavbu multifunkčnej haly dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške takmer 766-tisíc eur. Výstavbu podporil aj Prešovský samosprávny kraj dotáciou 22-tisíc eur. Hlavnú časť nákladov hradila obec z vlastného rozpočtu a úveru.

(tasr + luc), FOTO OBEC LIPTOVSKÁ TEPLIČKA