Multifunkčná plocha v Hurbanove

Nefunkčná, bezmála štyridsaťročná, ľadová plocha v Hurbanove je už hudba minulosti. Keďže dopyt po aktivitách ako hokej, korčuľovanie či krasokorčuľovanie v okrese Nové Zámky a Komárno prevyšoval ponuku, vedenie mesta sa rozhodlo vyčleniť financie na obnovu prekrytej multifunkčnej športovej plochy v spádovej oblasti regiónu, v areáli bývalej ľadovej plochy, v blízkosti centra voľného času a strediskových základných škôl. V lete nahradí ľad povrch vhodný na hokejbal, florbal, inline korčuľovanie, inline hokej, či iné. Športovisko tak bude využiteľné pre deti, mládež a športujúcu verejnosť počas celého roka.

Hurbanovo

V spolupráci s Fondom na podporu športu a Slovenským zväzom ľadového hokeja vypracovalo mesto Hurbanovo projekt, ktorého financovanie sa pohybovalo na úrovni približne 442-tisíc eur, pričom sumou približne 221-tisíc eur prispel fond.

FOTOGALÉRIA Z ODOVZDANIA

"Kým sa ikona slovenského hokeja a prezident SZĽH Miroslav Šatan s božskou trpezlivosťou fotil, niekedy i v húfoch, desiatky minút a dával autogramy záujemcom, keď nebolo načo, i na mobily, ja som viedol družné debaty. Keď legenda tamojšieho športu a bývalý dlhoročný funkcionár futbalového TJ Agro Hurbanovo Rudolf Poništ najst., ktorý pôsobil v štruktúrach slávneho Agra počas zlatej éry hurbanovského futbalu v 80.-90. rokoch 20. storočia spomínal čo všetko zažili pri stavbe a najmä prevádzke pôvodnej ľadovej plochy pred rokmi, stačilo iba prajne a s úsmevom načúvať. Bolo v tom kopec lásky k športu i k ľuďom. Keď som sa lúčil, bolo mi jasné, že ľudia na juhu hovoriaci ako materínskou rečou po maďarsky náš ľadový hokej a jeho ikony milujú rovnako, ako tí na severe, východe či západe našej spoločnej krajiny. Možno dokonca ešte viac. Tak nech noví hokejoví reprezentanti vyrastajú už i v Hurbanove!" vyznal sa predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan

Hurbanovo

(luc) + (hom)
FOTO (lk) a LADISLAV MESZÁROS