Multifunkčná plocha v Šoporni

Hlavný cieľ projektu Multifunkčná športová plocha s prekrytím v Šoporni bolo vytvorenie nových možností športového vyžitia v regióne, podpora športovania mládeže a rozvoj pohybovej gramotnosti žiakov priľahlej základnej a materskej školy. Pondeľňajšie slávnostné otvorenie sa nieslo nielen v duchu predvianočnej atmosféry, ale i spokojnosti z nových športových príležitostí v regióne.

„Je skvelé, keď pri vzdelávacej inštitúcii vyrastie športovisko, ktoré v zime slúži ako ľadová plocha a v lete ako areál na telesnú výchovu či popoludňajšiu krúžkovú aj klubovú činnosť. Vďaka spolupráci obce, Fondu na podporu športu a Slovenského zväzu ľadového hokeja budú môcť športu chtiví všetkých vekových kategórií z blízkeho i vzdialenejšieho okolia zmysluplne tráviť čas. Prísľub starostu o dobudovanie potrebného zázemia bude ďalší krok v rozvoji športového povedomia v regióne,“ povedal Miroslav Dráb, člen správnej rady Fondu na podporu športu a výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, generálny manažér slovenského parahokejového tímu, riaditeľ hokejového klubu MHK Dolný Kubín.

Generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Lažo a zároveň člen správnej rady fondu dodal: „V Šoporni postavili krásny štadiónik, ktorý bude mať pre obec i jej okolie obrovský význam. Som nesmierne rád, že sme sme sa tu stretli s obrovským záujmom ľudí, vidieť, že starosta i obyvatelia sú aktívni a žijú športom. Pevne verím, že tu nielen vyrastie mnoho mladých šikovných hokejistov a športovisko bude slúžiť aj pre všešportovú mládežnícku prípravu.“

Fond na podporu športu sa na projekte spolupodieľal sumou vyše 370-tisíc eur.

(luc)