Multifunkčné ihrisko v lodenici Kajak & kanoe klubu Komárno

Víkendový 66. ročník Veľkej ceny Komárna v rýchlostnej kanoistike v gescii Kajak & kanoe klubu Komárno sa pre 520 pretekárok a pretekárov z 30 oddielov Slovenska začal v piatok výnimočne – slávnostným otvorením vybudovaného multifunkčného ihriska a vonkajšej workout zóny, pričom modernizáciou prešla aj vzduchotechnika a pádlovací bazén. Pri symbolickom prestrihnutí pásky nechýbal ani tamojší odchovanec Erik Vlček, štvornásobný olympijský medailista v rýchlostnej kanoistike a súčasný poslanec Národnej rady Slovenskej republiky.

„Investície prispievajú k rozvoju všeobecných schopností detí a budovaniu tímového ducha. Infraštruktúra je bezodplatne dostupná pre všetky základné školy mesta Komárno, čo je výborné, pretože umožňuje všetkým deťom prístup k moderným športovým zariadeniam bez finančných prekážok, podporuje ich zdravý životný štýl a vytvára rovnaké príležitosti na športové aktivity,“ informovali zástupcovia Kajak & kanoe klubu Komárno.

„Rozvoj infraštruktúry pri Kajak & kanoe klubu Komárno, ako kolíske rýchlostnej kanoistiky, vnímam veľmi pozitívne. V klube pracujú nielen s veľkou mládežníckou základňou, ale i so športovou reprezentáciou. Z hľadiska profesionálneho športu majú medzi sebou mnoho olympionikov i olympijských medailistov. Nesmierne ma teší, že práve modernizácia športoviska povedie k zvyšovaniu úrovne športovej prípravy,“ uviedol Gábor Asványi, člen správnej rady Fondu na podporu športu a výkonný riaditeľ Slovenského olympijského a športového výboru.

Fond na podporu športu sa na projekte spolupodieľal sumou viac ako 75-tisíc eur, pričom mesto Komárno prispelo ďalších 42-tisíc eur.

(luc), FOTO FACEBOOK KAJAK & KANOE KLUB KOMÁRNO