Multifunkčné ihrisko v Podlužanoch

Štvrtkové doobedie v obci Podlužany v okrese Levice slávnostne otvorilo novovybudované multifunkčné ihrisko.

Postavením športoviska došlo k zlepšeniu podmienok na realizáciu športovej činnosti športu mládeže, športu pre všetkých a športu zdravotne znevýhodnených.

„Tešíme sa i zo zveľadenia vzhľadu, zlepšenia možností pohybovej aktivity žiakov, zefektívnenia tréningového procesu športovcov a doplnenia nového športového vyžitia,“ uviedol starosta obce Podlužany Ivan Ferenci.

Pozitívny dojem si odniesol aj Miroslav Dráb, člen správnej rady Fondu na podporu športu. „Naozaj som ľudsky veľmi rád, že aj pri takýchto príbehoch stojí Fond na podporu športu. Športová zanietenosť predstaviteľov lokálnej samosprávy i nadšencov okolo tvorí základný pilier rozvoja športu v obci. Miestny futbalový klub má nielen dlhú tradíciu, ale aj intenzívnu snahu rozvíjať prácu s mládežou. Multifunkčné ihrisko s umelou trávou budú využívať nielen futbalisti na prípravu v počasí, ktoré na prírodnej tráve predstavuje riziko zničenia trávnika, ale aj ostatní obyvatelia na volejbal, tenis či aktívne trávenie voľného času. Projekt v obci Podlužany môže slúžiť ako vzor pre všetky menšie obce – základ je pripraviť dobrý projekt v rámci infraštruktúrnych výziev fondu a aj menšia samospráva má šancu výrazne zmeniť svoje možnosti na športovanie,“ uviedol Dráb, ktorý je zároveň člen výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, generálny manažér slovenského parahokejového tímu, riaditeľ hokejového klubu MHK Dolný Kubín.

Fond na podporu športu sa na projekte spolupodieľal sumou vyše 70-tisíc eur, pričom projektová investícia sa vyšplhala nad 100-tisíc eur.

(luc)