Multifunkčné ihrisko v Spišskej Novej Vsi

Od začiatku školského roka si žiaci základnej školy Lipová v Spišskej Novej Vsi užívajú novučičké multifunkčné ihrisko.

SNV_Lipová

„Lipka“ je v riaditeľských rukách bývalého basketbalového trénera Ivana Kurillu a preto je telesná výchova a športový rozvoj študentov jedna z priorít školy.

Projekt výstavby multifuknčného ihriska v celkovej hodnote približne 210-tisíc eur podporil Fond na podporu športu čiastkou 104-tisíc eur.

SNV_Lipová

„Už samotné otvorenie bola veľká slávnosť spojená s vystúpením s ukážkami rôznych športov. Účasť primátora Spišskej Novej Vsi Pavla Bečarika, vtedajšieho štátneho tajomníka pre šport Ivana Husára len utvrdzuje v správnom smerovaní prošportového riaditeľa školy. On bol od začiatku hnací motor realizácie projektu. Osobne som sa bol na mieste pozrieť predtým, než mesto ako zriaďovateľ podalo žiadosť na fond. Asfaltová nevyužitá plocha zívala prázdnotou a dnes je na jej mieste multifunkčné ihrisko zapadajúce do športového smerovania školy. Zároveň treba vyzdvihnúť súčinnosť s lokálnymi športovými klubmi, či už karate, atletika alebo rôzne ďalšie. Na svoje si prídu v rámci športového rozvoja prídu aj deti so sídliska Tarča,“ povedal Dušan Šaradín, člen správnej rady Fondu na podporu, ktorý sa na slávnostnom otvorení zúčastnil.

(luc), FOTO FACEBOOK ZŠ LIPOVÁ, SPIŠSKÁ NOVÁ VES