Nové multifunkčné športové centrum UNIZA rastie podľa plánu

Žilinská univerzita v Žiline je realizátorom projektu Športového centra, ktorý získal finančnú podporu od Fondu na podporu športu a mesta Žilina. Redakcia zilina.sp21 sa dozvedela, aký je aktuálny stav výstavby a aké sú s projektom plány do konca roka od predsedu Správnej rady Fondu na podporu športu, Ladislava Križana, PhD., člena Správnej rady Fondu na podporu športu doc. Ing. Michala Varmusa, PhD. a prorektora pre rozvoj UNIZA, prof. Ing. Andreja Czána, PhD.

Zdroj: goodvision.sk
Zdroj: goodvision.sk

 

V pondelok 18. septembra 2023 sa oficiálne spustila výstavba nového multifunkčného športového centra v Žiline. Investícia do stavby predstavuje viac ako 7,5 milióna eur, zatiaľ čo celkové náklady na projekt, vrátane pozemku, dosahujú takmer 11 miliónov eur. Nové športové centrum by malo byť dokončené v januári 2025.

Zhotoviteľom stavby nového multifunkčného športového centra v Žiline je spoločnosť ODU – trade, s.r.o., ktorá je súčasťou holdingu TERAZ.

Redakcia zilina.sp21 oslovila s otázkou, ako prebieha výstavba nového športového centra, predsedu správnej rady Fondu na podporu športu, Ladislava Križana, PhD., člena správnej rady Fondu na podporu športu doc. Ing. Michala Varmusa, PhD. a prorektora pre rozvoj UNIZA, prof. Ing. Andreja Czána, PhD.

„Ja som veľmi rád, že správna rada Fondu na podporu športu jednohlasne rozhodla o podpore tohto projektu sumou takmer 5 miliónov eur. Je to historicky druhý najväčší príspevok, ktorý Fond na podporu športu doteraz na jednu infraštruktúru dokázal udeliť, a to po prestavbe Mestskej krytej plavárne v Košiciach na Národné olympijské centrum plaveckých športov,“ priblížil redakcii predseda správnej rady Fondu na podporu športu, Ladislav Križan, PhD.

Aké práce sa na výstavbe nového športového centra ešte plánujú zrealizovať do konca tohto roka sa dozviete vo VIDEU.

www.zilina.sp21.sk