Odhalením pamätnej tabule započali modernizáciu futbalového štadióna v Liptovskom Mikuláši

V areáli mestského futbalového štadióna v Liptovskom Mikuláši dnes odhalili pamätnú tabuľu, ktorá bude pripomínať štart historicky najvyššej investície do modernizácie športoviska v hodnote 2,3 milióna eur. Začína sa tak rekonštrukcia, ktorá zabezpečí dobudovanie štadióna pre potreby najvyššej súťaže. Mala by trvať do februára 2024, jesenná časť ligy sa preto bude odohrávať u súperov.

Futbalisti budú môcť vďaka realizácii hrávať už od jari na vyhrievanej trávnatej ploche. V pláne je aj dobudovanie tribún na severnej a južnej strane ihriska, čím sa zvýši kapacita z 1624 na 2000 sedadiel. Štadión bude osvetlený, pribudne aj kamerový a nový  turniketový systém, projekt tiež zahŕňa stavebné úpravy prevádzkovej budovy.

Podmienky pre návrat do prvej ligy

Zmodernizovaný štadión poslúži všetkým vekovým kategóriám od juniorov až po profesionálnych futbalistov, a tiež klubom z prímestských častí. Mesto Liptovský Mikuláš v súčasnosti podporuje šesť futbalových klubov. „Rekonštrukciou vytvárame kvalitné podmienky pre pestovanie športu, ktorý je na Slovensku najrozšírenejší. Verím, že nový stánok bude motiváciou pre opätovný návrat mikulášskeho klubu do najvyššej ligy. Keď sa to podarí, budeme disponovať štadiónom, ktorý spĺňa všetky prísne požiadavky na účinkovanie v tejto súťaži. Taktiež očakávame vyšší záujem verejnosti o futbalové dianie v našom meste. Zároveň fanúšikom a klubu odpadnú časové a finančné straty spojené s cestovaním na štadión v Poprade, kde sa hrávajú domáce zápasy,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Odmena za kvalitný projekt

Z celkovej sumy investície 2,3 milióna eur získalo mesto cez svoju spoločnosť Mestské športové zariadenia príspevok z Fondu na podporu športu vo výške až 1,1 milióna eur. „Tento projekt bol veľmi dobre spracovaný, mal hlavu a pätu, a tak dostalo mesto z Fondu maximálnu možnú čiastku, takže treba sa poďakovať mestu za takýto dobre urobený projekt,“ povedal Miroslav Dráb z Fondu na podporu športu.

Doma je doma

Mestský futbalový klub Tatran požiadal Slovenský futbalový zväz, aby sa všetky domáce zápasy mohli v čase rekonštrukcie odohrávať na ihriskách súperov. „Tých 17 stretnutí odohráme vonku a 13 na jar už doma, keď bude nový trávnik užívaniaschopný. Na to sa už tešia chlapci aj my, funkcionári, lebo tá vlastná šatňa a aj to fanúšikovské zázemie predsa len zavážia, veď dobrý fanúšik je dvanásty hráč a doma je len doma,“ vyjadril sa prezident MFK Tatran Liptovský Mikuláš Milan Mikušiak.

Zhodnotený mestský majetok

Prvá etapa rekonštrukcie futbalového štadióna bola úspešne ukončená v roku 2019. Vtedy boli vybudované dve nové tribúny, zavlažovaný trávnik a turnikety, všetko za približne 1 350 000 eur. Sumou 750 tisíc eur prispel Slovenský futbalový zväz (SFZ), spolu tak do mestského štadióna prišli za obe etapy modernizácie dotačné investície vo výške 1 850 000 eur (750-tisíc zo SFZ na I. etapu, 1,1 milióna z Fondu na podporu športu na II. etapu.)

FACEBOOK/MestoLM