Úspešná výmena nového prírodného trávnika MŠK Žilina

Umelá tráva pod Dubňom je históriou. Nech sú názory na ňu akékoľvek, faktom je, že jej osemročná etapa zaznamenala majstrovský titul, priniesla extrémne rýchly a atraktívny futbal či vypustila do sveta mnoho súčasných aj budúcich reprezentantov. Teraz sa už Štadiónom MŠK Žilina nesie vôňa čerstvo pokosenej trávy, pretože rekonštrukcia a následná výmena trávnika v týchto dňoch úspešne finišuje.

O zlepšení športovej infraštruktúry rozprával pre web MŠK Žilina finančný a prevádzkový riaditeľ Karol Feranc.

Fond na podporu športu sa na projekte spolupodieľal sumou takmer milión eur.

Okolo samotnej rekonštrukcie bolo takmer dva mesiace ticho, prečo?

"Informáciu o výmene trávnika prinášame až v tomto časovom horizonte, nakoľko je všetko finálne a úspešne hotové. Nechceli sme komunikovať vopred čiastkové informácie, pretože mohli vzniknúť rôzne komplikácie, či už na strane dodávateľov alebo pri samotnej rekonštrukcii. A zároveň vo vzťahu k Fondu na podporu športu (FNPŠ), kde nám z poskytnutej dotácie vo výške 999 999,00 € vyplývali isté administratívne záležitosti. Rovnako sme sa chceli pochváliť až kompletným dielom. Ide predsa len o prírodný trávnik a mohli nastať viaceré komplikácie, keďže trávnik bol dovezený z iných klimatických podmienok, aké vládnu v Žiline. Aj preto sme čakali kvôli správnosti a celistvosti technologického postupu s uverejnením tejto informácie až doteraz."

MSKZA

"V súvislosti s výmenou trávnika na hlavnom štadióne bolo potrebné vopred pripraviť viaceré projekty, ktoré zabezpečia kontinuitu tréningového procesu všetkých tímov. V roku 2023 sme realizovali obnovu trávnika v tréningovom areáli v Budatíne, vybudovali sme nové tréningové ihrisko menšieho formátu v Strážove a taktiež sme vymenili povrch na hlavnom ihrisku v Strážove (umelý za umelý). Zároveň sme ešte väčší dôraz kládli na starostlivosť o trávnaté ihrisko v Závodí, kde budú v budúcom roku trénovať družstvá, ktoré svoje zápasy odohrajú v Žiline. Celkové náklady na zlepšenie športovej infraštruktúry, vrátane výmeny trávnika na hlavnom štadióne, sa pohybujú na úrovni okolo štyroch miliónov eur. Cez projekty FNPŠ sme získali dotácie vo výške viac ako 2,2 milióna eur."

Viac info na webe MŠK ŽILINA.