V Brezne vynovili atletickú dráhu aj inline okruh

Ešte koncom minulého roka otvorili v Brezne moderné viacúčelové športovisko s atletickou dráhou a inline okruhom. Areál pri mazorníckej základnej škole budú môcť využívať nielen jej žiaci a pedagógovia, ale aj široká verejnosť. 

Cieľ projektu s názvom Podpora športovej infraštruktúry v Brezne je umožniť pravidelnú pohybovú prípravu všetkým, ktorí o to majú záujem. Do obnovy chátrajúceho školského areálu mesto investovalo viac ako 380 tisíc eur, pričom polovicu z tejto sumy získalo vďaka úspešnému projektu z Fondu na podporu športu.

Na novom ihrisku si okrem atlétov a korčuliarov prídu na svoje aj fanúšikovia fitnes, futbalu či iných loptových hier. Zrekonštruovaný areál totiž disponuje nielen 250-metrovým atletickým oválom s tromi bežeckými dráhami a inline okruhom, ale aj multifunkčným ihriskom, basketbalovou a volejbalovou hracou plochou, skokanským sektorom a fitnes mobiliárom. Slúžiť bude predovšetkým na výučbu telesnej výchovy v rámci vzdelávacieho procesu, no v popoludňajších hodinách bude k dispozícii aj ostatným aktívnym športovcom a to prostredníctvom rezervačného systému, ktorý čoskoro spustia Technické služby Brezno.

ČÍTAJTE VIAC NA BREZNO.SK