V Šamoríne slávnostne otvorili tribúnu Juh

Pred zápasom 22. kola II. futbalovej ligy v domácom zápase FC ŠTK 1914 Šamorín proti FC Košice (0:1) slávnostne otvorili tribúnu Juh.

„FC ŠTK 1914 Šamorín je konsolidovaný futbalový klub s tradíciou, ktorému už roky vtláča pečať partia nadšencov okolo Norberta Csútoru. Ich spolupráca i s mestom Šamorín pod vedením primátora Csabu Orosza prináša výsledky nielen v pravidelnej podobe účasti „A“ mužstva v druhej najvyššej súťaži, ale najmä zapojenia stoviek detí a mládeže z najbližšieho okolia do pravidelných pohybových aktivít. I preto je štadión zasadený do mestského parku Pomlé miestom stretávania celej komunity, ktorej bude slúžiť po novom už i novučičká tribúna Juh. Preto na záver iba zaprajem: ,Hajrá, Somorja!'," povedal Ladislav Križan, predseda správnej rady Fond na podporu športu.

Samorin

Fondu na podporu športu participoval na výstavbe tribúny finančnou dotáciou vo výške takmer 95-tisíc eur, pričom celkové náklady na projekt vyčíslili na bezmála 152-tisíc eur.  

„FC ŠTK 1914 Šamorín je pozitívnym športovým príkladom klubu, ktorý pôsobí už dlhé roky v druhej najvyššej futbalovej súťaži, kde po športovej stránke ponúka stabilné výkony. Okrem športovej stránky bolo potrebné vybudovať aj potrebné infraštruktúrne zázemie. Vybudovanie novej tribúny vnímame ako poskytnutie nového komfortu pre fanúšikov, ktorí si budú môcť vychutnať domáce zápasy svojho klubu na novej južnej tribúne," uviedol Lukáš Pitek, člen správnej rady Fondu na podporu športu a zároveň vedúci legislatívno-právneho oddelenia Slovenského futbalového zväzu.

„Tribúna Juh nám pomôže splniť požiadavky, kladené na druholigové kluby zo strany Slovenského futbalového zväzu a tiež prispeje k tomu, že v areáli Pomlé stúpne počet miest na sedenie nad tisíc,“ hlása webová stránka klubu.

(luc) + stksamorin.sk, FOTO ŠTK ŠAMORÍN