Vzpruha športového areálu v Zemianskej Olči

Ešte v októbri slávnostne otvorili vynovený športový areál v Zemianskej Olči, obci ležiacej v juhovýchodnom cípe Žitnoostrovskej roviny neďaleko Dunaja, medzi Komárnom a Dunajskou Stredou.

Vďaka spolupráci samosprávy a Fondu na podporu športu dostali miestni športuchtiví obyvatelia k dispozícii vynovenú hlavnú hraciu plochu a hľadisko so zastrešením, multifunkčné ihrisko s bránkami, čiarovaním, mantinelom, osvetlením, sociálne zariadenia s napojením na inžinierske siete a to všetko s bezbariérovým prístupom.

FOTOGALÉRIA Z OTVORENIA

„Sme spokojní, že infraštruktúrne výzvy fondu sú vnímané pozitívne subjektami naprieč celým územím Slovenska. Zapájajú sa do nich aj menšie obce, čoho dôkazom je aj výrazná infraštruktúrna vzpruha v obci Zemianska Olča, kde sa vybudoval veľmi dôstojný športový areál. Veríme, že podobné úspešné projekty budú nielen v menších obciach realizované čoraz častejšie,“ skonštatoval Lukáš Pitek, člen správnej rady Fondu na podporu športu a vedúci legislatívno-právneho oddelenia Slovenského futbalového zväzu.

(luc)