Zasadnutie správnej rady v Banskej Bystrici aj s účasťou primátora, župana a  riaditeľa Dukly

Nielen štandardnej agende sa na svojom ostatnom zasadnutí vo štvrtok v Banskej Bystrici venovala správna rada, najvyšší orgán Fondu na podporu športu. Pozvanie na rokovanie prijali čelní predstavitelia tamojšej samosprávy a Vojenského športového centra Dukla, ktorí členom správnej rady fondu prezentovali strategické zámery ďalšieho rozvoja športových objektov v srdci stredného Slovenska. 

Za týmto účelom si za jeden stôl v prítomnosti členov správnej rady Fondu na podporu športu sadli primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, novozvolený predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter, a tiež riaditeľ Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica Matej Tóth. Všetci zúčastnení aktéri vyjadrili vôľu spojiť sily a nájsť vzájomne finančné zdroje na ďalšie skvalitňovanie športovej infraštruktúry v Banskej Bystrici a jej okolí.

Zasadnutie za účasti pozvaných hostí vyzdvihol aj predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan. „V prvom rade vyjadrujem veľké potešenie, že predstavitelia mesta, samosprávneho kraja a Vojenského športového centra Dukla reagovali na naše pozvanie pozitívne. Verím, že štvrtkové zasadnutie predstavovalo dôležitý míľnik na ceste vzájomnej spolupráce medzi týmito tromi subjektmi v oblasti rozvoja športovej infraštruktúry. Na každej z troch strán bolo pri diskusii vidno záujem spájať spoločné sily, čo je mimoriadne dôležité najmä v dnešných ťažkých časoch energetickej krízy, ktorá neminula ani sektor športu. Som presvedčený, že dialóg medzi zainteresovanými subjektmi v Banskej Bystrici môže poslúžiť ako nasledovaniahodný príklad aj v ďalších krajských mestách,“ povedal Križan.

„Pán primátor, pán predseda samosprávneho kraja, ako aj pán riaditeľ VŠC Dukla nám predstavili športovú infraštruktúru v ich správe a perspektívy jej ďalšieho rozvoja. Za Fond na podporu športu môžem povedať, že sme s kolegami pripravení v rámci našej expertízy pomôcť pri akomkoľvek zámere infraštruktúrneho projektu,“ pokračoval Ladislav Križan, ktorý ako pozitívny príklad uvádza nedávnu rekonštrukciu mestského mládežníckeho štadióna v miestnej časti Radvaň, na ktorú prispel Fond na podporu športu mestu Banská Bystrica, vlastníkovi objektu, sumou vyše 900 tisíc eur. 
Mestský mládežnícky štadión v banskobystrickej časti Radvaň bol po rekonštrukcii otvorený ešte v polovici septembra. Minulotýždňové zasadnutie v Banskej Bystrici však členovia správnej rady Fondu na podporu športu využili na to, aby si zrekonštruovaný futbalový štadión mohli pozrieť aj na vlastné oči. 

„Som potešený, že viaceré infraštruktúrne projekty, ktoré Fond na podporu športu v priebehu roka podporil, sú v súčasnosti už plne k dispozícii športovej verejnosti. Rekonštrukciou mestského mládežníckeho štadióna v Banskej Bystrici sa vytvorili výborné podmienky predovšetkým pre rozvoj mládežníckych futbalistov. Rovnako je zavŕšenie tejto rekonštrukcie zadosťučinením pre viacerých pamätníkov, ktorí v minulosti svojpomocne vlastnými rukami ako dobrovoľníci pomáhali pri výstavbe pôvodného ihriska v Radvani. Bolo symbolické, že pri oficiálnom otvorení zrekonštruovaného štadióna nechýbala štvorica z nich – páni Marián Dian, Ivan Marko, Štefan Kocs a Emil Sládeček, ktorým patrí za ich úsilie, ktoré odovzdali v prospech slovenského športu, veľká vďaka,“ uzavrel Ladislav Križan

Foto: Banská Bystrica

Z otvorenia mestského mládežníckeho štadióna v Banskej Bystrici, časti Radvaň. Predseda správnej rady fondu Ladislav Križan na fotografii s dobrovoľníkmi, ktorí pomáhali pri výstavbe pôvodnej hracej plochy na miestne dnešného štadióna. (Foto: Banská Bystrica)