Zrekonštruovaná atletická dráha v Sekuliach

V piatok 24. mája slávnostne otvorili zrekonštruovanú atletickú dráhu pri základnej škole v obci Sekule v okrese Senica. Atletický ovál so štyrmi dráhami v rovinke a s dvomi dráhami v ovále doplnilo doskočisko na skok do diaľky.

„Vonkajšie športovisko v Sekuliach výborne doplnilo dve telocvične a multifunkčné ihrisko v zdieľanom areáli materskej, základnej a základnej umeleckej školy. Práve poloha športoviska medzi tromi vzdelávacími inštitúciami mu dá plné využitie počas vyučovania, pričom už teraz majú žiaci v rozvrhu tri hodiny telesnej výchovy. Poobede zasa rozšíri možnosti pre rozvoj klubovej atletiky a aktívne trávenie voľného času širokou verejnosťou,“ uviedol Miroslav Dráb, člen správnej rady Fondu na podporu športu, ktorý je zároveň člen výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, generálny manažér slovenského parahokejového tímu, riaditeľ hokejového klubu MHK Dolný Kubín.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastila aj Henrieta Farkašová, držiteľka jedenástich zlatých medailí z paralympiád, rovnako ako Ján Záhončík, člen správnej rady fondu, účastník OH 1992 v Barcelone a poslanec obecného zastupiteľstva Borský Mikuláš.

Fond na podporu športu sa na projekte spolupodieľal sumou viac ako 117-tisíc eur.

(luc)