Zrekonštruovaná umelá tráva v Piešťanoch

Futbalisti PFK Piešťany vrátane početnej mládeže klubu sa tešia zo zrekonštruovaného ihriska a novej umelej trávy.

ČÍTAJTE CELÝ ČLÁNOK NA PIEŠŤANY.SK VRÁTANE FOTOGALÉRIE

Vymeniť povrch umelej trávy sa podarilo vďaka úspešnému projektu a získaniu finančného príspevku vo výške 183 000 eur z Fondu na podporu športu. Celková výška výdavkov na obnovu športoviska bola 331 600,68 eur. Z mestskej pokladne bola na modernizáciu a obnovu športoviska vyčlenená suma 148 600,68 eur.

Pôvodná, rokmi užívania zničená umelá tráva, bola odstránená a nahradená novou trávou výšky 50 mm FIFA Quality. V rámci projektu boli okolo ihriska vybudované nové chodníky zo zámkovej dlažby, osadené nové tribúny pre divákov, hráči majú k dispozícii nové striedačky. Športovisko má po obnove nové oplotenie a nové záchytné siete. Na danej ploche sa vytvoril komplexný športový areál, kde sa nachádza futbalové ihrisko, rugbyové ihrisko, ihrisko na malý futbal a pre nohejbal.

Umelá tráva v Piešťanoch

„Počas dovolenky na záver roka 2022, ktorú som trávil s rodinou v Piešťanoch, som absolvoval stretnutie s opätovne zvoleným primátorom mesta Petrom Jančovičom a jeho tímom. Mám radosť z postupnej finalizácie jednotlivých športovo-infraštruktúrnych projektov v meste. Je to vynovený atletický ovál a teraz výmena umelej trávy i vďaka príspevku z Fondu na podporu športu. Na tomto projekte, ktorý by inak nevznikol, je vidieť, ako môže vyzerať úspešná spolupráca medzi samosprávou, fondom a futbalovým klubom PFK pod vedením jeho prezidenta Jána Stachuru. Diskutovali sme i situáciu s nevyhnutnou rekonštrukciou zimného štadióna, ktorý by mal byť ďalší na rade, ako aj pripravovaného projektu novej plavárne,“ uviedol Ladislav Križan, predseda správnej rady Fondu na podporu športu.

Vynovené športovisko bude slúžiť (nielen) futbalistom rôznych vekových kategórií.

Pozitívne sa vyjadril aj Lukáš Pitek, člen správnej rady Fondu na podporu športu a vedúci legislatívno-právneho oddelenia Slovenského futbalového zväzu. „Slovenský futbalový zväz pozitívne vníma budovanie športovej infraštruktúry na území Slovenskej republiky z Fondu na podporu športu. Jedným z pozitívnych príkladov je aj vybudovanie umelej trávy v Piešťanoch, kde pôsobí futbalový klub PFK Piešťany. Tento klub má svoju tradíciu v meste Piešťany, venuje mládežníckemu futbalu, od kategórie U6 až po kategóriu U19, je líder mládežníckeho futbalu v okrese Piešťany. Preto nie je pochybností, že finančná podpora v tomto smere bola správna a adresná. Treba zdôrazniť, že kvalitnejšie futbalové prostredie bude prospešné mladým futbalistom v súvislosti s ich rozvojom, nakoľko umelá plocha bola vyhotovená podľa prísnych FIFA štandardov,“ zhodnotil Pitek.

„Pre náš klub je to veľký krok vpred, starý povrch ihriska bol už po svojej životnosti. Urobili sme maximum, aby sme boli pripravení na výzvu FNPŠ a sme veľmi vďační mestu, že prevzalo aktivitu a dokázalo nakoniec doviesť projekt do úspešného konca. Realizácia nebola ľahká, keďže prebiehala v zimných mesiacoch, ale všetko dobre dopadlo. Počas obdobia realizácie sme museli trénovať v stiesnených podmienkach, o to viac sa tešíme z nového športoviska,“ povedal Ján Stachura, prezident futbalového klubu PFK Piešťany.

Martin Ričány, piestany.sk + (luc)
FOTO piestany.sk