Nová telocvičňa v Kamennej Porube

Slávnostné otvorenie novej telocvične v Kamennej Porube v okrese Žilina ukázalo, ako má vyzerať moderné multifunkčné športovisko.

„V mojich očiach ide o vzor obecnej haly, slúžiacej nielen pre potreby školy, ale i športových klubov či športuchtivých partií z blízkeho i širšieho okolia. Moderné ochranné komponenty, bezbariérové prvky na vstupe vo vnútri športoviska, kvalitné materiály, malá tribúnka i multišportový povrch. Projekt zanecháva dobrý dojem o to viac, že o jeho podanie sa zaslúžilo predchádzajúce vedenie obce, dokončilo ho súčasné a obe strany sa v pozitívnej nálade stretli na slávnostnom otvorení. Čerešnička na torte bola ukážka v našich končinách zatiaľ menej známeho flag futbalu,“ uviedol člen správnej rady Fondu na podporu športu Miroslav Dráb, ktorý je zároveň člen výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, generálny manažér slovenského parahokejového tímu a riaditeľ hokejového klubu MHK Dolný Kubín.

Fond na podporu športu sa na diele podieľal sumou bezmála 500-tisíc eur, takmer 700-tisíc prispela samospráva.

Starosta Jaroslav Turanec doplnil, že väčšinu prác realizovali prostredníctvom obecného sociálneho podniku Porubské služby a špecialistov prenajímali iba na odborné práce. „Telocvičňa bude slúžiť od rána zhruba do 16:00 hodiny pre školu, škôlku a uvažujeme aj o krúžkoch. Od 16:00 hodiny budú telocvičňu využívať športové kluby, občania z okolia,“ povedal.

Stavbu inicioval bývalý starosta obce Pavol Sandanus. „Prvé stavebné povolenie bolo vydané v roku 2009 alebo 2010. Po nástupe do funkcie v roku 2018 sme sa do toho pustili. Projekty sme prepracovali a zbavili sme objekt časti hasičskej zbrojnice. Rozšírili sme telocvičňu, aby mala dostatočné priestory na divácku kulisu a zázemie štyroch šatní. Následne sme sa pustili do hrubej stavby,“ uviedol.

Obec zabezpečila dodávateľa cez verejné obstarávanie a financie formou úveru. „Paralelne sa nám podarilo získať peniaze na projekt vodozádržných opatrení. Jednou zo stavieb bola aj dažďová kanalizácia a sadové úpravy v okolí telocvične. Na tento objekt pripadlo zhruba 80 tisíc eur,“ pripomenul bývalý starosta.

ŽILINA.SP21 + (luc), FOTO OBEC KAMENNÁ PORUBA